понедельник, 29 октября 2012 г.

Шукаємо зимові стоянки риби.



Шукаємо зимові стоянки риби.


У зимову пору рибалці на незнайомому водоймі досить складно знайти місця, де клювала б риба. Лід і сніг надійно приховують будь-які мало - мальские сліди годівлі і активності риби, помітити які було легко на чистій відкритій воді. Частенько доводиться пройтися по застиглим водойм досить значні відстані і продовбати в льоду десятка два, а то й більше, лунок. У зимові дні короткі через це на лов риби безпосередньо часу залишається мало, тому пошук місця клювання повинен бути грамотним і швидким.

У літній сезон риба зазвичай протягом всього дня здійснює не один раз переходи з мілководдя в глибину і назад. Риба на мілководді годується, а в ямах, на глибині вона відпочиває. Причому, абсолютно неважливо, мирна це риба або хижа. До заростях очерету та інших водних рослин пливуть плотвички, карасі і інша різна рибка, а за нею, звичайно, спрямовується хижа риба.

У зимовий час відбувається все те ж саме, але тільки в інших масштабах. Відразу ж після льодоставу, вся риба живе на мілководді. Тут риба годується залишками рослин. Ну і хижа риба, відповідно, де плаває - ні будь поблизу. Рибу шукати в цей період часу необхідно ближче до берегів: там, де з-під льоду стирчить корч або більше всього виступає пожухлой рослинності.

Ближче до середини зими розкладання і гниття залишків рослин швидко збільшується. Ці активні процеси стрімко забирають із води у великих обсягах кисень, і всієї риби доводиться волею - не волею переміщатися на місця більш глибокі. На глибині також кисню не багато і корми менше. Тому риба мало годується, стає млявою і клювання її в цей період значно погіршується.

У самій середині зимового періоду місця стоянки риби шукати припадає на глибині водойм, ближче до омутам і ям.

На малих річках риболовлю потрібно починати на згинах русла і чим вигини крутіше, тим рибалкам краще. Течія річки в таких місцях завжди вимиває вири або ями. Ідеально, якщо берега біля річки в таких місцях високі, зарослі високим чагарником, вербою, талому, які відкидають велику площу тіні на водоймище. Безпосередньо на протязі шукати рибу в середині зими сенсу не має. При стоянці на швидкої воді від риби потрібні значні витрати сил, витрати енергії, а головне - дорогоцінного цілющого кисню, якого так мало взимку у водоймі. Великий плюс для успіху на зимовій риболовлі буде, якщо ви визначите або дізнаєтеся у місцевих рибалок про підводних ключах. У таких місцях у воді кисню більше і риба живе поблизу.

суббота, 27 октября 2012 г.

Ловля взимку судака по відкритій воді (відео)


Ловля плотви взимку по відкритій воді



Ловля плотви взимку по відкритій воді

Щоб ловити плотву взимку впроводку я використовую сама просту оснащення. В залежності від інтенсивності течії можна брати поплавці вантажопідйомністю 2-4 гр., мають різну форми, починаючи від злегка витягнутих (краплеподібних) і закінчуючи практично кулястими з досить довгим кілем. Відразу скажу, що в такий лові, так званих поклевок «на підйом» вам спостерігати не доведеться, зате форма обраного поплавця дозволить добре керувати проводкою. Основну волосінь я беру з діаметром, рівним 0,12 мм. І, нарешті, на гачок №18 я раджу насаджувати парочку мотилів. Тим, хто збирається зловити гідні екземпляри, настійно рекомендую брати грубу снасть, так як на відкритій воді плотва опирається набагато сильніше, ніж при її ужении з-під льоду.

Рибалка взимку по відкритій воді на щуку



Рибалка взимку по відкритій воді на щуку

На запитання щодо того, де ж варто щука взимку особисто мені однозначно відповісти складно. Щоб хоч трохи наблизитися до правильної відповіді, потрібно знати, про який саме водоймі йдеться і які на ньому погодні умови. Наприклад, в глибоких водосховищах і ставках цей хижак взимку нерідко тримається на значних глибинах (близько 20 м). В особливо холодні дні щуку можна відшукати в глибоких ямах, так як вода там тепліше. Якщо ж на водоймі скрізь однакова глибина, то вам слід пошукати самі теплі місця. Особисто мені іноді буває просто лінь багаторазово вимірювати температуру води, тому я ловлю щуку з того берега водойми, звідки дме вітер. Що стосується принад для лову щуки, то мені до душі виброхвост. При цьому проводку я завжди намагаюся виконати якомога повільніше, проводячи його над дном короткими нерівномірними рухів. В принципі можна застосувати й інші принади (наприклад, джеркбейты), але вони будуть ефективні тільки в тому випадку, якщо кормова риба збереться на мілководді

Рибалка взимку по відкритій воді


Скоро зима. Деякі водойми замерзнуть, а деякі ні. Тому сегодняшнею статтю я вирішив присвятити риболовлі взимку по відкритій воді. З поста Ви дізнаєтеся які снасті краще всього використовувати при такому вигляді лову. Які наживки і підгодовування вибрати, а також як правильно ловити щуку і плотву взимку по відкритій воді.
Напевно, багато хто зі мною погодяться в плані того, що в такий ловлі необхідно суворо дотримуватися існуючих вимоги не тільки до одягу, але і до вудлища. По-перше, вудлище для риболовлі взимку по відкритій воді в обов'язковому порядку повинна бути дуже легким, так як його потрібно буде постійно тримати в руці. Особисто я рекомендую всім вам вибирати вудлище із середнім строєм. Можете мені повірити, з такою tackle вам буде не тільки простіше закидати оснащення, але і легше здійснювати проводку. Найдемократичнішою tackle я вважаю махову вудку, не вимагає великої кількості різного додаткового обладнання. Вона компактна, легка і мобільний. Крім цього, риболовля взимку по відкритій воді для мене немислима без вудлища болонського типу, яке оснащене котушкою і кільцями. Тут я хочу дати вам невеликий порада: щоб запобігти прикрі перехльости при забросе такий вудкою, встановлюйте грузила-дробинки саме у зворотному порядку, тобто найважче слід розташувати практично в тому місці, де кріпиться повідець. Що стосується самого повідця, то його я роблю з флуорокарбоновой волосіні. Також рибалка взимку по відкритій воді буде ефективною у разі використання вудлища, в вершинку якого вклеєна монолітний гнучкий і м'який углепастиковый хлыстик, що дозволяє дозовано і м'яко впливати на оснащення, завдяки чому з'являється можливість досягти найкращої проводки.
Підгодовування і наживка
Коли за вікном варто негативна температура, я розводжу прикорм заздалегідь. Для цієї мети я вибираю чистий «Уникорм», оскільки крім відмінно збалансованого складу, привертає рибу, ця підгодовування має ще й стриманим запахом, що при риболовлі взимку по відкритій воді (навіть на сильному протязі) є незаперечною перевагою. Щоб отримати потрібну консистенцію слід рівномірно змішати його водою, а потім пересипати все в звичайний поліетиленовий пакет. Діставшись до водойми, на якому і проходить моя риболовля взимку по відкритій воді, я трохи виправляю вологість суміші шляхом додавання в неї мотилів і глини. Запам'ятайте, що взимку мотиль - це незмінний компонент в будь-який підгодовування. Практика показала, що чим холодніше і суворіші зима, тим активніше риба починає цікавитися саме їм. Особисто я додаю мотиль прямо перед початком підгодовування, так як він може замерзнути при негативних температурах.
Приманки потрібно вибирати, спираючись на власні уподобання. Не бійтеся трохи поекспериментувати! Що стосується мене, то я, відправляючись на риболовлю взимку по відкритій воді, вооружаюсь ось таким арсеналом: твістер RELAX, джиг-головка Gamakatsu Round (у неї гострий і зацепистый гачок), насадки, що мають тварину походження (черв'як або мотиль).

пятница, 26 октября 2012 г.

Безпека на зимовій риболовлі.



Велику любов і популярність серед рибалок - любителів завоювала зимова рибалка з - під льоду, підлідна. Якщо ви опинилися учасником такий риболовлі, то, будь ласка, не забувайте про заходи особистої безпеки та безпеки своїх товаришів. Особливо необхідно проявляти обережність, коли ви прибули на рибалку "по першому льоду". Міцність льоду в цей час року залежить від його товщини, температури навколишнього середовища і умов конкретного водойми. Не слід забувати, що товщина льоду в різних місцях водойми - різна, а якщо ще і температура наблизиться до нуля, то міцність льоду на водоймі значно слабшає. А це вже для вашого здоров'я і життя фактор небезпечний!

Для одиночного рибалки міцність льоду буде вважатися безпечною, якщо товщина його становить не менше семи сантиметрів. У денний час доби по льоду необхідно ступати обережно, не поспішаючи, а підозрілі місця обходити сторонкою. Якщо ви рухаєтеся з крижаного покриву водойми натовпом, групою, то дотримуйтесь певну дистанцію між собою. Дистанція повинна становити близько шести метрів від рибака до рибака. Накопичуватися на одному місці великими групами або поспішати вкрай не рекомендується.

Якщо ви раптом почули тріски льоду, то тут же повертайте тому і тим же шляхом повертайтеся до безпечного місця ковзаючим лижних кроком, намагаючись не відривати підошви від поверхні льоду. Зробіть глибоку "карб" у своїй пам'яті, що одному виходити на зимову риболовлю - досить ризикований захід, а в нічний час - ще й дуже небезпечне. Щоб якось підстрахуватися, рибалка повинен мати при собі капроновий шнур довжиною близько десяти метрів. З одного боку шнура - петля, а з іншого боку - вантаж грамів на чотириста.

Не слід свердлити часто один від одного лунки, стрибати на льоду або збігатися навколо лунок великими групами. Якщо строго дотримуватися ці складні заходи безпеки, то уникнути нещасних випадків під час зимової риболовлі жодної праці не складе.
Подбайте обов'язково про профілактику переохолодження організму. Необхідно надійно захистити від морозу голову, ноги і руки. Допоможуть вам в цьому надійне і тепле сидіння, захист від вітру, ну і звичайно - термос з смачним гарячим чаєм.

вторник, 23 октября 2012 г.

Поради початківцям рибалкам



Якщо ви зібралися на риболовлю вперше,пам'ятаю, кілька порад досвідчених рибалок:
- не часто міняти місце лова.Хорошо читати річки або озера,вивчити дно,корчі,вимоїни - це позбавить вас від випадкових крючков.
- ви знаєте: риба i s n ot шукає, де глибше,вона буде виглядати ing на місці, де більше корма.Летом оптимального 2 м.Лучшие місця риболовлі на греблі,дамби, мости,буї,затонулого дерева,біля гирл річок і струмків, що впадають у велику ріку.
- йду на рибалку,не одягайтеся яскраво, як праздник.Смотрите, щоб твоя тінь не падала поряд з поплавців.Уникайте різких рухів,не створюють шуму.
- в прозорій воді використовувати тонкий малопомітний снасть.Пусть лінія буде зелений-чорний кольори.
- нестабільна погода клювання не буде - теплим південним і м'який Західний вітер сприяє ловле.Северный і Східної навпаки.
- кращий лінії перетином 0,1-0,2 мм.Крючок №№ 3-6
- краще плаває від гусака пера.Верх йому написати яскраву фарбу.
- карась,лящ люблять, щоб їх прикормили.Но потрібно знати міру.
- вранці,трохи світло,починає клювати йорж,потім карась,пізніше лящ,плотва і потім Перч.



Під час обідньої перерви і риби отдыхает.Летом перший починає кусатися, ерш.С світанку, він починає шукати пищу.Часов з 9-10 його гризти, припинено і відновлено тільки ввечері солнца.То ж і зимой.Только по першому льоду він кусає майже весь день,і в грудні-січні, кусаючи редко.Мелкий підлящик влітку кращих укусів з 10 до 12 годин,а потім просто перестає беручи сопла до 16 часов.Зимой кращий клювання від 11 до 14 часов.Щука і окуня-це день шляху жизни.От заходу до світанку вони неподвижно.Лучший їхній укус влітку годин з 8 до 11,і знову з 17 до 20,а в зимовий клювання починається з 9,а потім від 10 до 14 часов.С 14 до 16 в Судак "мертвий сезон",з 16 годин потому він знову був хороший,але мало годину,а потім клювання припиняється совсем.Судаков потрібно зловити вранці,влітку від зорі до 11 годин,узимку з 10 до 12 годин,потім увечері з 16 до 18 годин,іноді ночью.Около полудень судаки, як правило, не приймають насадку.В опівночі Судаку не приймають не за вудки,ні на поставушки.Осенью клювання тільки буває ночами, а потім пару часов.Лучшее час, щоб вкусити плотва, Єлець-від 11 до 13 часов.Ловля без ваги підійде починаючому рыбаку.Секрет, що невелика риба вистачає комах з поверхні wa-Тер.



Їх і поклав на гачок,але тільки риба без ваги,щоб сопло не утонула.Пойдут для цього мух,слепни.Отличная приманку у серпні-поле моль.Забрасывать рішення там,де краще "прогулянки" рыба.С Банк добре видно.Можно і на початку зарості латаття і камыша.Чтобы не налякати рибу,устаткування не повинні кидати над його головою,і маятником.Не повільно водопровідну воду лісочку з гачком,і тепер верхній край стрижня трохи приподнимите.Крючок гойдалки і лежать на поверхні подальше.В роль ваги поплавок.Рыба будуть спіймані,це не великий, але це буде Його зловили! відомо, що " бабка " - один з кращих рад для ловлі великої рыбы.На личинка бабки-великий плотва,карась,язь,краснопірка,і мотиля натрапляю на судак.Усиливается клювання окуня на хробака, мотиля,в травні в проводка після нересту в ла rva з покидьків, хороший улов кожен рыба.На хруща риболовля у вечірні години зловити Чуб і язь.Они риболовлі зловив на вечірній захід,а знизу-у першій половині ночі а вранці заре.Сазан,короп,рибець лящ любов торт(макуху).Опытные рибалки використовують її, щоб донки з макухой.Для зробити це, нам потрібна сильна лінія великого перерізу,деякі сильні гачки і гріх ker з наскрізним отвором,скользящее.Грузило ставиться на лінію,в кінці якої проводиться петля.К цей цикл, карабіни на повідці з суканого капрон(Відень, тут не дуже багато працюєш).Выпиливается маленький шматочок макухи і вставив у петлю на леске.Петля до затримок,і гаки, на території жмыха.В води торт застою,риба починає його смоктати і разом з ним відстій крючок.На в осел риби і зловив ночью.Но на промисел україні шо повинно бути світла поклевок - Дзвінок або схил,бажано видимого світла ночью.Кружки,спінінг,живцовая рід-гарне спортивне спорядження для лову хижої риби в сумі mer,але багато рибалки не міс і діда жерлицу.Изготовить це обладнання несложно.Деревянная flyer,кабель живлення(підходить пластик),поводок і гачок двойник.Рогульку зазвичай вирізали з гілок живих дерева.Однако ви можете взяти дріт з алюмінію, з високим підйомом у порядку, дітей рогатки.Намотка шнур так само, як і на дерев'яну рогульку,він висить між кінцями проволоки.Рогулька алюмінію має й інші переваги перед деревянной.Жерлицы є портативними,кабель не схильний до гниття, від мокрій дерева.Жерлицами використовувати,як взимку, так і влітку.